Par mums


Alus darīšana ir sena mūsu latvju tautas tradīcija. Šodienas alus ir izaudzis no gadsimtu pieredzes, un tā gatavošana balstās uz paaudžu paaudzēs mantotām tradīcijām, zināšanām un iemaņām.

Uzņēmums SIA „Alāji”, kā viena cilvēka īpašums, tika dibināts pavisam neilgi pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1994.gadā, laikā, kad zināšanas par biznesu bija ļoti nepilnīgas. Uzsākot alus ražošanu vienā no privātmājas spārniem, izvēloties strādāt ar mūsdienīgām tehnoloģijām, tika apgūta alus ražošana ar modernu pieeju. Neskatoties uz veiksmēm un neveiksmēm, uzņēmums spēja gūt bagātu dzīves un biznesa pieredzi. „Ventspils Užavas alus”, kā patstāvīgas mazās alus darītavas statusā esoša darītava, turpina veiksmīgi strādāt jau vairāk kā 18 gadus.

Tikpat sena tradīcija kā godprātīgs darbs, kas nepieciešams, lai saglabātu savu alus cienītāju uzticību, patērētāju vidū ir dzimusi jauna tradīcija – svētku, viesību un sarunu galda goda vietā celt alu. Mūsu alus darītavas klientu loku šodien veido vairāk nekā 300 dažādi uzņēmumi, kas pārstāv veikalus, bārus, restorānus, krodziņus un vairumtirgotājus. Mēs esam lepni par savu uzticamo klientu loku, kas turpina paplašināties. Alus darītava saņem sadarbības piedāvājumus ne tikai no tuvākajām kaimiņvalstīm – Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, bet arī skandināvu kaimiņiem – zviedriem, somiem, kuru mentalitātei arī ir tuva mūsu alus garša.